Približno deset milijonov Nemcev trpi za migreno. Migrenski napad pogosto spremljajo glavobol, slabost in bruhanje. Medicina pozna skupaj 300 vrst glavobolov.
Magnezij pri migreni
Bolniki z migreno imajo pogosto znatno manjše vrednosti magnezija v krvi. Zato je pomanjkanje magnezija povezano tudi z nastankom glavobola in migrene! Pomanjkanje magnezija povzroča pretirano vzdraženost mišičnih in živčnih vlaken. Posledica so napetosti na področju hrbta in vratu, kar lahko vodi v stresne glavobole. Poleg tega prihaja tudi do zoženja krvnih žil v možganih, kar lahko prispeva k migrenskemu napadu. S tega vidika je za preprečevanje tenzijskega glavobola in kot preventiva v primeru migren priporočljiva zadostna oskrba z magnezijem, mineralno snovjo, ki je pomembna za življenje.
Količina magnezija pri migreni?
Kot preventiva v primeru migren se je dodajanje magnezija pokazalo kot nadvse učinkovito. Študije dokazujejo, da lahko jemanje magnezija, ki ima ugoden učinek na organizem (npr. Magnesium-Diasporal® 300 mg), v obliki magnezijevega citrata v odmerku 2 x 300 mg v primeru migren zmanjša tako intenzivnost bolečin kot tudi pogostost napadov za več kot tri mesece.
Vse je odvisno od prave zdravilne učinkovine
Zakaj je tako? Hrana vsebuje magnezij v organski obliki, npr. magnezijev citrat, ki ga organizem lahko učinkovito sprejme. Zato vsebujejo skoraj vsi izdelki Magnesium-Diasporal® magnezijev citrat, ki je dober za telo.
*S prijazno podporo Nemškega društva za migrene in glavobole, München
Priporočamo 2 x 1 zavitek dnevno izdelka Magnesium-Diasporal® 300 mg, granulata za pripravo napitka. Ta odmerek je treba jemati redno najmanj 3 mesece. Če ledvice normalno delujejo, ni nobene ovire za neprekinjeno jemanje izdelka Magnesium-Diasporal®.
Nasveti proti migreni
- Izogibajte se preobremenjenosti
Če so možgani preveč aktivni, se hitro odzovejo s preveliko razdraženostjo. - Zmanjšajte stres
Sproščanje stresnih hormonov povzroča širjenje krvnih žil – tudi v možganih. Živčne celice se lahko neustrezno odzovejo.